Երևանի «Սպիտակ» մարզաառողջարարական համալիրի լողավազանում անցկացվել է Հայաստանի ջրագնդակի պատանեկան առաջնությունը: Հայտավորված բոլոր վեց թիմերն էլ ներկայացնում էին Երևանը:
Խաղացողների մրցափորձը հարստացնելու նպատակով առաջնությունն ընթացել է շրջանաձև մրցակարգով: Եվ յուրաքանչյուր թիմ մրցել է հինգ անգամ:
Բոլոր 5 հանդիպումներում հաղթել և 10 միավոր է վաստակել «Վիկտորիա » թիմը, հաղորդում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
8 միավորով 2-րդն էր «Սպիտակ» թիմը: Լավագույն եռյակը վեց միավորով եզրափակել է Դավիթ Համբարձումյանի անվան ջրացատկի օլիմպիական հերթափոխի մարզադպրոցի «Տիտան – 1» -ը :

29 Октябрь 2012 - 09:11 AMT
В бассейне ереванского спортивно-оздоровительного комплекса “Спитак” был проведен юношеский чемпионат Армении по водному поло. Все шесть заявленных команд представляли Ереван. Каждая команда выступала по пять раз.
Во всех пяти встречах победила и заработала 10 очков команда “Виктория”, сообщает официальны сайт НОКА. С 8 очками на втором месте оказалась команда “Спитак”. Тройку лидеров с 6 очками замыкает команда “Титан” спортивной школы олимпийского резерва по прыжкам в воду им. Давида Амбарцумяна.