30 Հոկտեմբեր 2012 - 07:36 AMT
Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեն բարձր է անվանել ինտերնետի ծառայությունները, որոնք «Ռոստելեկոմը» պատրաստվում է տրամադրել Սոչիում 2014-ին:
Բարձր արժեքի հետ կապված ՄՕԿ-ը հրաժարվել է հաստատել Սոչիում «Ռոստելեկոմի» տարբեր ծառայությունների սակագնային տեղեկատուն: Այսպես, կոմիտեն բարձր է համարում լարային և անլար ինտերնետի գները, ցանցի հասանելիությունը յոթ օրով երկարացնելը:
Խաղերի կազմկոմիտեի կարծիքով, սակագները կարող են զգալիորեն նվազել Լոնդոնի Օլիմպիադայի ժամանակ նման ծառայությունների արժեքի համեմատ: Ռուսական ընկերությունը պահանջում է 7,1 հազար ռուբլի մեկ աշխատատեղից 32 օրով ինտերնետին միանալու համար: Լոնդոնում գները սկսվել են 90 ֆունտ ստերլինգից (4,5 հազար ռուբլի):
Սեպտեմբերի վերջին Սոչիում «Ռոստելեկոմի» նախագծի կառավարման բաժնի տնօրեն Ստանիսլավ Բորոդինն արդեն հաղորդել է, որ անհնար է նվազեցնել ծառայությունների արժեքը: ՕԽ ներկայացուցիչը, իր հերթին, դիմել է «Ռոստելեկոմի» նախագահ Ալեքսանդր Պրովոտորովին: Նամակսում Ալեքսանդր Վրոնսկին խնդրել է «Ռոստելեկոմին» նվազեցնել մեկ ամսվա ինտերնետի արժեքը մինչև հազար ռուբլիով:

30 Октябрь 2012 - 06:45 AMT
Международный олимпийский комитет назвал высокими цены на услуги по доступу в интернет, которые “Ростелеком” планирует предоставлять в Сочи в 2014 году.
В связи с завышенной стоимостью МОК отказался утвердить тарифный справочник на различные услуги “Ростелекома” в Сочи. Так, комитет считает завышенными цены на проводной и беспроводной доступ в интернет, продление доступа в сеть на семь дней, выделенную линию доступа и точку доступа в сеть.
По мнению Оргкомитета игр, тарифы могут быть значительно снижены по сравнению со стоимостью аналогичных услуг во время Олимпиады в Лондоне в 2012 году. Российская компания требует 7,1 тысячи рублей за 32 дня доступа в интернет с одного рабочего места. В Лондоне цены начинались от 90 фунтов стерлингов (4,5 тысячи рублей).
По данным издания, в конце сентября директор департамента управления проектом “Ростелекома” в Сочи Станислав Бородин уже сообщил, что снизить стоимость услуг невозможно. Представитель Оргкомитета игр, в свою очередь, обратился к президенту “Ростелекома” Александру Провоторову. В письме Александр Вронский попросил "Ростелеком" снизить стоимость доступа в интернет на месяц до трех тысяч рублей.