31 Հոկտեմբեր 2012 - 06:46 AMT
«Կուբանի» գլխավոր մարզիչ Յուրի Կրասնոժանը Ռուսաստանի գավաթի 1/8 եզրափակչում «Կրասնոդարի» նկատմամբ հաղթանակից հետո խոստովանել է, որ խաղը երկուստեք սուր է եղել, և երկու թիմերն են խաղացել են հարձակման գծում: «Հնարավոր, որ մենք հաշիվն ավելացնելու ավելի շատ շանսեր ունեինք, միևնույն ժամանակ, մեր տուգանայինում էլ լարված պահեր են ստեղծվել: Իմ կարծիքով, արդյունքն օրինաչափ է»,- Կրասնոժանի խոսքերը հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Կրասնոդարի» գլխավոր մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինը նշել է, որ մինչև իրենց դարպասի գրավումը լավ խաղ են ցուցադրել և չեն իրագործել 2-3 հարյուրտոկոսանոց պահեր: «Հետո, սովորականի նման մենք հիմար սխալներ թույլ տվեցինք: Ընդհանուր առմամբ խաղից կարելի է դատել, որ ոչ ոքի էր, մենք «Կուբանից» վատը չէինք: Եվ, իհարկե, մրցավարը: Բոլորը տեսան, որ «Կուբանի» տուգանայինում ձեռքով խաղ էր, բայց մրցավարն ասաց, որ կանոնների խախտում չի եղել: Մաքսիմ Լայուշկինն արդեն երկրորդ անգամ «սպանեց» մեզ: Մինչ այդ նա «աչքի է ընկել» «Կրիլյա Սովետովի» հետ մեր խաղում»,- ասել է Մուսլինը:

Главный тренер “Кубани” Юрий Красножан после победы в 1/8 финала Кубка России над “Краснодаром” признался, что игра получилась обоюдоострой, и обе команды играли от атаки. “Может быть, чуть больше шансов увеличить счет было у нас, в тоже самое время, и в нашей штрафной не обошлось без напряжения. На мой взгляд, итог закономерен”,- слова Красножана передает официальный сайт клуба.
А главный тренер “Краснодара” Славолюб Муслин отметил, что до пропущенного гола они показывали хорошую игру и не реализовали два-три стопроцентных момента. “Потом, как обычно, мы совершили глупые ошибки, и на какое-то время потерялись в игре. Во втором тайме мы немного добавили. В целом по игре можно сказать, что была ничья, мы не были хуже “Кубани”. Ну и, конечно же, судья. Все видели, что в штрафной “Кубани” была стопроцентная игра рукой, но арбитр сказал, что не было нарушения правил. Максим Лаюшкин уже второй раз нас “убил”. До этого он “отличился” в нашем матче с “Крыльями Советов”, – сказал Муслин.