8 Նոյեմբեր 2012 - 07:28 AMT
Նոյեմբերի 8-12-ը Մինսկում կկայանա սամբոյի աշխարհի առաջնությունը, ուր լավագույնների տիտղոսը կվիճարկեն մարզական և մարտական սամբոյի ուժեղագույն մարզիկները:
Հայաստանը աշխարհի առաջնությունում կներկայացնեն 11 մարզիկներ: Մարզական սամբոյի մրցումներում հանդես կգան Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ), Վահան Վարդանյանը (57 կգ), Անդրանիկ Նաղդալյանը (68 կգ), Աշոտ Դանիելյանը (82 կգ), Դավիթ Գրիգորյանը (90 կգ), Հակոբ Առաքելյանը (100 կգ) և Սոսե Բալասանյանը (52 կգ) Մարտական սամբոյում ելույթ կունենան Մխիթար Մխիթարյանը (52 կգ),Վաչիկ Վարդանյանը (68 կգ), Մավրիկ Նասիբյանը (82 կգ) և Արտակ Ծատինյանը (100 կգ), PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից:

С 8 по 12 ноября в Минске состоится чемпионат мира по самбо, на котором титул лучшего будут оспаривать сильнейшие представители спортивного и боевого самбо.
На чемпионате мира по самбо Армению представят 11 спортсменов. В соревнованиях по спортивному самбо выступят Тигран Киракосян (52 кг), Ваан Варданаян (57 кг), Андраник Нагдалян (68 кг), Ашот Даниелян (82 кг), Давид Григорян (90 кг), Акоп Аракелян (100 кг) и Сосе Баласанян (52 кг).
В боевом самбо выступят Мхитар Мхитарян (52 кг), Вачик Варданян (68 кг), Маврик Насибян (82 кг) и Артак Цатинян (100 кг), сообщают PanARMENIAN.Net в Федерации самбо Армении.