Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի մարզասրահում մեկնարկել է մինչև 15 տարեկան հանդբոլիստների Հայաստանի առաջնության եզրափակիչ մրցաշարը, որին մասնակցում է 6 թիմ:
Լարված մրցավեճում անցավ Ալավերդիի – ԼՂՀ հանդիպումը: Խաղն ավարտվել է 35:31 հաշվով: Ալավերդիի թիմը, որը նախորդ առաջնության չեմպիոնն է, համարվում է հաղթողի հիմնական հավակնորդներից մեկը, և այն լուրջ հայտ է ներկայացրել առաջին տեղը գրավելու համար:
Մյուս հանդիպումներում գրանցվել են հետևյալ արդյունքները` Վանաձոր – ՀՄԴ` 27:17, Աջափնյակ – Գավառ` 28:22: Հայաստանի չեմպիոնը հայտնի կդառնա նոյեմբերի 11-ին:

8 Ноябрь 2012 - 13:20 AMT
В спортзале Армянского государственного института физической культуры стартовал финальный турнир чемпионата Армении до 15 лет по гандболу, в котором принимают участие 6 команд.
В напряженной борьбе прошла встреча между командами Алаверди и НКР. Игра завершилась со счетом 35:31. Чемпион предыдущего чемпионата – команда Алаверди, считается одним из основных противников команды-победителя. Она претендует на первое место.
В остальных встречах зарегистрированы следующие результаты: Ванадзор – СШГ (Специальная школа гандбола): 27:17, Ачапняк – Гавар: 28:22.