10 Նոյեմբեր 2012 - 07:19 AMT
Վանես Մարտիրոսյան. Այս պահին ես չեմ մտածում իմ ապագայի մասին, ես մտածում եմ իմ ողերի ու Լարայի ծնոտի մասին
WBC նախագահ Խոսե Սուլեյմանը հայտարարել է, որ հաջորդ մենամարտը Սաուլ Ալվարեսը պետք է անցկացնի Վանես Մարտիրոսյան-Էրիսլենդի Լարա զույգի հաղթողի հետ, ինչը, կարծես, այնքան էլ չտպավորեց Մարտիրոսյանին:
«Այս պահին ես չեմ մտածում իմ ապագայի մասին, ես մտածում եմ իմ ողերի ու Լարայի ծնոտի մասին: Կարծում եմ, որ ես ու Լարան լավագույն մարտիկներն ենք դիվիզիոնում և ոչ ոք չի ցանկանում հանդիպել մեզ հետ: Ալվարեսը՞: Չեմ կարծում, որ նա մարտիկ է, ինչպես սովորաբար լինում են մեքսիկացիները: Նա չի մենամարտում իր քաշային կարգում լավագույնների հետ, նա հաճախ կռվում է ավելի թեթև մարտիկների հետ, խնայում է իրեն: Ես հարգում եմ մեքսիկացի բռնցքամարտիկներին, սակայն Ալվարեսը լավագույնների հետ արժանի մենամարտեր չի անցկացնում»,-մեջբերում է Մարտիրոսյանի խոսքը boxingscene.com.-ը:

10 Ноябрь 2012 - 06:26 AMT
Ванес Мартиросян: В данный момент я не беспокоюсь о своем будущем, я беспокоюсь только о ребрах и подбородке Лары
Президент WBC Хосе Сулейман заявил, что следующий бой Сауль Альварес должен будет провести с победителем пары Ванес Мартиросян – Эрисленди Лара, что похоже не произвело особенного впечатления на Мартиросяна.
“В данный момент я не беспокоюсь о своем будущем, я беспокоюсь только о ребрах и подбородке Лары. Думаю, что я и он, лучшие бойцы в дивизионе, никто не хочет встречаться с нами. Альварес? Я не думаю, что он воин, какими обычно принято считать мексиканцев. Он не бьется с лучшими в своем весе, он часто дерется с более легкими бойцами, он бережет себя. Я уважаю мексиканских боксеров, но Альварес не проводит стоящих боев с лучшими” цитирует Мартиросяна boxingscene.com.