«Կրասնոդարի» մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինը Ռուսաստանի առաջնության 15-րդ տուրում «Սպարտակից» կրած 0:2 հաշվով պարտությունից հետո հայտարարել է, որ թիմի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, որը չի մասնակցելու վերջին երկու խաղերին, հետազոտություն է անցնում Իսպանիայում:
«Նա հետազոտվում է, մի քանի օրից ես նրան կզանգեմ և ավելի հստակ կիմանամ նրա վիճակի մասին: Նա մարզվում է անհատական ծրագրով»,-ասել է մասնագետը:
Մովսիսյանին կանչել էին Հայաստանի հավաքական Լիտվայի հետ ընկերական խաղին մասնակցելու համար, որը տեղի կունենա Երևանում նոյեմբերի 14-ին: Սակայն, հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը նշեց, որ հավանաբար, Մովսիսյանը չի հասցնի վերականգնվել մինչև խաղը:

12 Ноябрь 2012 - 07:26 AMT
Наставник “Краснодара” Славолюб Муслин после поражения в 15 туре чемпионата России от “Спартака” со счетом 0:2 отметил, что нападающий команды Юра Мовсисян, пропустивший последние две игры чемпионата, находится в Испании.
“Он на обследовании, через несколько дней позвоню ему и узнаю о его состоянии точнее. Он тренируется по индивидуальной программе”, – уточнил специалист.
Нападающий вызван в сборную Армении на товарищеский матч с Литвой, который состоится в Ереване 14 ноября.
Однако, наставник сборной Вардан Минасян отметил, что возможно Мовсисян не успеет восстановиться к матчу.