12 Նոյեմբեր 2012 - 09:39 AMT
Ադրբեջանա-նիդերլանդական երիտասարդական կազմակերպությունը (AzJN) և Արտերկրում սովորող ադրբեջանցի ուսանողների ու շրջանավարտների միջազգային համաժողովը բողոքի ակցիա են անցկացրել հոլանդական Հիվերսուն քաղաքում:
Հոլանդիայի ազերի երիտասարդներին «դուր չի եկել», որ BNN հեռուստաընկերության մաս կազմող Holland-3 հեռուստաալիքը զբոսաշրջային հաղորդման մեջ ներկայացրել է ԼՂՀ-ն որպես անկախ պետություն:
Ինչպես ասել է ASAIF համակարգողը Բելգիայում, ակցիային ավելի շատ ադրբեջանցիներ են մասնակցել, քան նախատեսվում էր: Նրանք մտադիր էին աշխարհին հասցնել «Ադրբեջանի արդար ձայնը»:
Ադրբեջանցի երիտասարդներն առաջարկել են ալիքի ղեկավարությանն այցելել Ադրբեջան կամ Հարավային Կովկաս «մանրամասն տեղեկություններ ստանալու համար», հայտնել է SalamNews-ը:

Азербайджано-нидерландская молодежная организация (AzJN) и Международный форум азербайджанских студентов и выпускников, обучающихся и получивших образование за рубежом (ASAIF), провели акцию протеста в голландском городе Хиверсун.
Азербайджанской молодежи Голландии “не понравилось”, что входящий в голландскую компанию BNN телеканал "Holland-3" в туристической передаче представил Нагорный Карабах как независимое государство.
Как сообщил координатор ASAIF в Бельгии Муса Гасанов, в акции приняло участие больше азербайджанцев, чем предполагалось. Они собрались для того, чтобы донести до мирового сообщества “справедливый голос” Азербайджана.
До начала акции ASAIF отправил письмо с протестом посольству Голландии в Азербайджане, руководству BNN.
Молодежь предложила руководству канала посетить Азербайджан или Южный Кавказ “для получения подробной информации”, сообщил SalamNews.