12 Նոյեմբեր 2012 - 12:49 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր գեներալ-մայոր Կամո Վարդանյանին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ նշանակելու մասին՝ ազատելով նրան Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։
Մեկ այլ հրամանագրի համաձայն` գնդապետ Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատար՝ ազատվելով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։
Նախագահը ստորագրել է նաև հրամանագիր գնդապետ Վաչագան Ներսիսյանին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատար նշանակելու մասին՝ կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

12 Ноябрь 2012 - 12:39 AMT
Президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ о назначении генерал-майора Камо Варданяна первым заместителем командующего – начальником штаба Армии обороны НКР и освобождении его от должности командира N–ской воинской части Армии обороны НКР.
Другим указом, полковник Микаел Арзуманян назначен командиром N–ской воинской части Армии обороны НКР и освобожден от должности командира N–ской воинской части Армии обороны НКР.
Президент подписал также указ о назначении полковника Вачагана Нерсисяна командиром N –ской воинской части Армии обороны НКР и заключении с ним договора сроком на 5 лет.