«Կրասնոդարի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը խոստովանել է, որ նոյեմբերի 14-ին Կրասնոդարում կայանալիք Ռուսաստանի և ԱՄՆ խաղում իր համակրանքը լինելու է ամերիկացիների կողմը:
«Անշուշտ, ԱՄՆ հավաքականի տղաներն ինձ ավելի մոտ են: Ես կարծում եմ, խաղում ոչ ոքի կգրանցվի, սակայն շատ բան կախված կլինի թիմերի կազմից»,-ասել է հարձակվողը «Ռ-Սպորտ» գործակալությանը:
Հայաստանի հավաքականի հարձակվողը գտնում է, որ խաղը հետաքրքիր կլինի, և երկու թիմերը մարտավարական նորույթներ կկիրառեն:
Մովսիսյանը վստահ է, որ ԱՄՆ հավաքականի ֆուտբոլիստների համար այս խաղը շատ կարևոր է և ԱՄՆ-ն խաղալու է հաղթանակի համար. «Խաղացողներին երաշխավորված չէ տեղը Յուրգեն Կլինսմաննիի թիմում, և նրանք փորձելու են օգտագործել իր շանսը հավաքականում»:

Форвард "Краснодара" Юра Мовсисян признался, что в товарищеском матче Россия – США, который пройдет в Краснодаре 14 ноября, его симпатии будут на стороне американцев.
"Конечно, игроки из сборной США мне гораздо ближе. Я думаю, что в матче будет ничья, но многое будет зависеть от того, какие составы будут у команд", – сказал форвард агентству Р-Спорт.
Нападающий сборной Армении считает, что матч получится интересным, и обе команды будут испытывать тактические новинки.
Нападающий уверен, что для футболистов сборной США этот матч будет очень важен, и они будут играть на победу: "Игрокам не гарантировано место в команде Юргена Клинсманна, и они будут пытаться использовать свой шанс в сборной".