Աշխարհի առաջին ռակետ Նովակ Ջոկովիչը ATP Ամփոփիչ առաջնության եզրափակչում հաղթանակից հետո խոսոտվանել է, որ Լոնդոնում բոլոր խաղերում հաղթելն ինչ-որ արտասովոր բան է:
«Լոնդոնում ես դեռ չէի խաղացել այդ մրցումների եզրափակչում, մի քանի տարի առաջ կիսաեզրափակչում էի, որում երկու սեթերում պարտվել էի Ռոժերին: Բայց այս տարի ես տարի ֆիզիկապես ավելի թարմ էի: Ես կցանկանայի պայքարել և հնարավորինս առաջ անցել մցրաշարում»,- ասել է Ջոկովիչը, ով եզրափակչում 7:6 և 7:5 հաշվով հաղթել է Ռոժեր Ֆեդերերին:
Ֆեդերերն իր հերթին հավելել է, որ Ջոկովիչը, Մարեյը և Նադալը տուրում միակ մրցակիցները չեն, կան նաև ուրիշները:
«Ինձ դուր է գալիս խաղալ երիտասարդների հետ, միգուցե այն պատճառով, որ նրանցից մի քանի համար ես կուռք եմ, ինչն ինձ համար մի քիչ տարօրինակ է: Բայց հաճելի է տեսնել, թե ինչպես է աճում երիտասարդ սերունդը»,- Ֆեդերերի խոսքերը հաղորդում է Eurosport-ը:

13 Ноябрь 2012 - 06:42 AMT
Первая ракетка мира Новак Джокович после победы в финале Итогового чемпионата АТР признался, что победить во всех матчах в Лондоне- это нечто особенное.
“В Лондоне я еще не играл в финале этих соревнований, пару лет назад был в полуфинале, в котором проиграл в двух сетах Роджеру. Но в этом году я был предельно мотивированным и физически более свежим. Я хотел бороться и пройти, как можно дальше на турнире”,- сказал Джокович, который в финале со счетом 7:6 и 7:5 победил Роджера Федерера.
Федерер же в свою очередь добавил, что Джокович, Маррей и Надаль не единственные соперники в туре, есть много других.
“Мне нравится играть с молодыми парнями, может потому, что для некоторых из них я являюсь кумиром, что для меня немного странно, по правде говоря. Но приятно видеть, как растет следующее поколение”,- слова Федерера передает Eurosport.