13 Նոյեմբեր 2012 - 14:31 AMT
Կանանց շախմատի աշխարհի առաջնությունում, որն ընթանում է Խանտի Մանսիյսկում, նոյեմբերի 13-ին շախմատիստները խաղում էին թայ բրեյք:
Հայ շախմատիստուհի Էլինա Դանիելյանը և Սոֆիկո Խուխաշվիլին (Վրաստան) իրենց հանդիպումն ավարտել են 1:1 հաշվով: Առաջին թայ բրեյքում հաղթանակ է տարել Խուխաշվիլին, իսկ երկրորդ պարտիան ավարտվել է Դանիելյանի օգտին: Նրանք խաղացել են լրացուցիչ թայ բրեյք, որտեղ երկու խաղերում հաղթանակ է տարել Դանիելյանը և անցել հաջորդ փուլ: Առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնում է նաև Լիլիթ Մկրտչյանը, ով 2:0 հաշվով հաղթել է Քեթևան Գրանտ Արխամիային (Շոտլանդիա):

На чемпионате мира по шахматам среди женщин, который проходит в Ханты-Мансийске, 13 ноября шахматистки играют тай-брейк.
Армянская шахматистка Элина Даниелян и Софико Хухашвили (Грузия) свои встречи завершили со счетом 1:1. В первом тай-брейке победу одержала Хухашвили, а вторая партия завершилась в пользу Даниелян.
Шахматистки сыграли дополнительный тай-брейк, где в двух матчах сильнее оказалась Даниелян и вышла в следующий этап.
Армению на чемпионате мира представляет так же Лилит Мкртчян, которая со счетом 2:0 победила Кетеван Грант- Архамиа (Шотландия).