14 Նոյեմբեր 2012 - 09:18 AMT
Լոնդոնում Օլիմպիական և Պարալիմպիկ խաղերի կազմակերպիչները չեն կարողացել իրացնել մրցումների շուրջ 270 հազար տոմսեր, հաղորդում է BBC-ն:
Այդ գումարը կազմում է ընդհանուր քանակի շուրջ 2,5 տոկոսը: 11,3 մլն տոմսերից չվաճառված են մնացել Օլիմպիադայի 213 հազար և Պարալիմպիադայի 55 հազար տոմսեր:
Չեն վաճառվել թեթև ատլետիկայի, լողի, ջրացատկի, բացման և փակման արարողության ամենաթանկ տոմսերը: Այդ ցուցակի մեջ են մտել նաև Օլիմպիական զբոսայգու մուտքի և ArcelorMittal Orbit աշտարակ այցելելու տոմսերը: Առանց հանդիստատեսի ուշադրության են մնացել Մեծ Բրիտանիայի տարբեր քաղաքներում օլիմպիական ֆուտբոլի մրցաշարի շատ խաղեր:

14 Ноябрь 2012 - 08:55 AMT
Организаторы Олимпийских и Паралимпийских игр в Лондоне не смогли реализовать около 270 тысяч билетов
Организаторы Олимпийских и Паралимпийских игр в Лондоне не смогли реализовать около 270 тысяч билетов на соревнования, сообщает BBC.
Это сумма составляет примерно 2,5 процента от общего количества. Из 11,3 миллиона билетов непроданными остались 213 тысяч на Олимпиаду и 55 тысяч на Паралимпиаду.
Нереализованными остались самые дорогие квитки на наиболее популярные виды программы – легкую атлетику, плавание, прыжки в воду, церемонии открытия и закрытия. Также в этот список попали билеты на вход в Олимпийский парк и посещение смотровой площадки на башне ArcelorMittal Orbit. Без внимания зрителей осталось большое количество «проходок» на матчи олимпийского футбольного турнира в разных городах Великобритании.