14 Նոյեմբեր 2012 - 13:29 AMT
Նոյեմբերի 14-ի երեկոյան Հայաստանի ձյուդոյի Մ-23 տարեկանների հավաքականը կմեկնի Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահա մասնակցելու Մ-23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությանը:
Եվրոպայի առաջնությունում հանդես են գալու Գրիգոր Իվանյանը (60 կգ), Գոռ Հարությունյանը, Տիգրան Վարոսյանը (66 կգ) և Արտյոմ Բաղդասարյանը (81 կգ):
Հավաքականը մրցավայր է մեկնելու Տիգրան Բաբայանի գլխավորությամբ, իսկ որպես մրցավար առաջնությունում հանդես է գալու Դավիթ Խիթարյանը:
60 և 66կգ քաշայինները գոտեմարտելու են նոյեմբերի 16-ին, իսկ 81 կգ` նոյեմբերի 18-ին:
Պրահայում ելույթ կունենան ավելի քան 400 ձուդոիստներ, որոնցից 7-ը մասնակցել են Օլիմպիական խաղերին: Ինչպես տեղեկացնում է Եվրոպայի ձյուդոյի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը, առավել մեծ հետաաքրքրություն է առաջացնում 66, 73 և 81 կգ քաշայինների պայքարը, որտեղ մրցելու են աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունների չեմպիոններ և մրցանակակիրներ:

14 Ноябрь 2012 - 14:36 AMT
Вечером 14 ноября сборная Армении до 23 лет по дзюдо отбудет в столицу Чехии Прагу для участия в чемпионате Европы до 23 лет.
На чемпионате Европы выступят Григор Иванян (60 кг), Гор Арутюнян, Тигран Варосян (66 кг) и Артем Багдасарян (81 кг).
Сборная отправится в Чехию под руководством Тиграна Бабаяна, а в качестве судьи на чемпионате выступит Давид Хитарян.
Дзюдоисты весом 60 и 66 кг поборются 16 ноября, а в весовой категории 81 кг – 18 ноября.
В Праге выступят более 400 дзюдоистов, из которых 7 принимали участие в Олимпийских играх. Как сообщает официальный сайт Европейской федерации дзюдо, наибольший интерес проявляется к соревнованиям в весовых категориях 66, 73 и 81 кг, где борьбу будут вести чемпионы и призеры чемпионатов мира и Европы.