Լիլիթ Մկրտչյանը դուրս մնաց շախմատի կանանց աշխարհի առաջնությունից: Բլից պարտիայի առաջին հանդիպման արդյունքում Մկրտչյանը սևերով զիջեց Նադեժդա Կոսինցևային Ռուսաստանից, իսկ երկրորդ խաղում հայ շախմատիստուհին սպիտակներով ոչ ոքի խաղաց և հանդիպման արդյունքը դարձավ 1,5:0,5 հոգուտ ռուս շախմատիստուհու:
Մինչ այդ շախմատիստուհիները ոչ ոք խաղացին դասական շախմատի և թայ բրեյքի պարտիաներում: Ավելի վաղ առաջնությունից դուրս էր մնացել նաև Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ Էլինա Դանիելյանը, նա զիջեց Հարիկա Դրոնովալիին Հնդկաստանից:
Աշխարհի առաջնությունն անցնում է նոկաուտ համակարգով և պարտված շախմատիստուհին լքում է մրցաշարը: Առաջնության վերջին դասական պարտիան տեղի կունենա նոյեմբերի 30-ին:

Лилит Мкртчян выбыла из чемпионата мира по шахматам среди женщин. В первой встрече блиц партии чемпионата мира Мкртчян черными фигурами уступила Надежде Косинцевой (Россия), а во второй игре армянская шахматистка белыми сыграла вничью, и счет встречи стал 1,5:0,5 в пользу российской шахматистки.
До этого шахматистки сыграли вничью в партиях по классическим шахматам и тай-брейке.
Раннее чемпионат покинула и вторая представительница Армении Элина Даниелян, она уступила Харике Дроновали (Индия).
Чемпионат мира проходит по нокаут – системе, и проигравшая шахматистка покидает турнир. Последняя классическая партия чемпионата состоится 30 ноября.