Լիբանանի ընդդիմադիր «Մարտի 14-ի կոալիցիան» կմասնակցի Լիբանանի խորհրդարանի նիստին, որի ժամանակ ելույթով հանդես կգա նաև Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Այդ մասին հայտնել է «Ապագա» խմբակցության անդամ Հալեդ Զահրամանը, հայտնում է NOW Lebanon-ը:
Ըստ նրա, «Մարտի 14-ի կոալիցիան» չի փոխել իր դիրքորոշումը Լիբանանի իշխանությունների հարցում և կմասնակցի նոյեմբերի 27-ի նիստին միայն ներկա գտնվելու համար Հայաստանի նախագահի ելույթին, ոչ թե ներքաղաքական հարցերի քննարկման համար:
Ավելի վաղ «Կոալիցիան» խափանեց խորհրդարանի աշխատանքը՝ հրաժարվելով մասնակցել խորհրդարանական հանձնաժողովների հանդիպումներին, ինչպես նաև հայտարարել է, որ խզում է կապերը Լիբանանի կառավարության հետ:

17 Ноябрь 2012 - 09:37 AMT
Ливанская оппозиция примет участие в заседании парламента только для того, чтобы услышать президента Армении
Ливанская оппозиционная «Коалиция 14 марта» примет участие в генеральном заседании парламента Ливана, в ходе которого выступит и президент Армении Серж Саргсян. Об этом сообщил член блока «Будущее» Халед Захраман, сообщает NOW Lebanon.
По его словам, «Коалиция 14 марта» не изменила своей позиции в отношении властей Ливана, и примет участие в заседании 27 ноября только для того, чтобы присутствовать на выступлении президента Армении, а не для обсуждения внутриполитических вопросов.
Ранее «Коалиция» сорвала работу парламента Ливана, отказавшись принимать участие во встречах парламентских комиссий, а также заявила о том, что разрывает все связи с ливанским правительством.