ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեն (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովը (ՌԴ) և Ժակ Ֆորը (Ֆրանսիա) նոյեմբերի 23-ին կժամանեն Հայաստան: Ենթադրվում է, որ Երևանում նրանք կհանդիպեն ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ԱԳՆ ղեկավար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ: Չի բացառվում, որ բարենպաստ եղանակային պայմանների դեպքում միջնորդները կմեկնեն նաև Ղարաբաղ:
Մինչդեռ, ինչպես հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, նոյեմբերի 26-ին միջնորդները կայցելեն Բաքու, որտեղ կհանդիպեն ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի և երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ:
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները մտադիր են տարածաշրջան այցի շրջանակներում նոր գաղափարներ առաջարկել ղարաբաղյան խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ:

19 Ноябрь 2012 - 12:01 AMT
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Роберт Брадке (США), Игорь Попов (РФ) и Жак Фор (Франция) приедут в Армению 23 ноября. Предполагается, что в Ереване они проведут встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном и главой МИД Эдвардом Налбандяном. Не исключено, что в случае благоприятных погодных условий посредники посетят и Нагорный Карабах.
Между тем, как передают, азербайджанские СМИ, 26 ноября посредники посетят Баку, где встретятся с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым и президентом страны Ильхамом Алиевым.
Сопредседатели МГ ОБСЕ планируют в ходе этих встреч предложить новые идеи по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта.