20 Նոյեմբեր 2012 - 11:17 AMT
ՖԻՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկյեն, ով այցով գտնվում է Սանկտ Պետերբուրգում, հայտարարել է, որ մարզադաշտերում անթույլատրելի են ֆուտբոլային խուլիգանությունը և միջադեպերը: Բարձրաստիճան պաշտոնյան համոզմունք է հայտնել, որ նման պահեր չեն կրկնվի 2017-ի Կոնֆեդերացիայի գավաթի և 2018-ի աշխարհի առաջնության ժամանակ:
«ԱԱ մարզադաշտը տարբերվում է սովորական մարզադաշտերից: Կա անվտանգության 1 կմ-անոց արգելք, յուրաքանչյուր տոմսի վրա կա երկրպագուի անունը, ազգանունը, անձը հաստատող փաստաթղթի համարը: Մենք կարող ենք ստուգել խուլիգանների ցուցակներով, ոստիկանության ցուցակներով»,- նրա խոսքերը հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»:

Генеральный секретарь ФИФА Жером Вальке, находящийся с визитом в Санкт-Петербурге, заявил, что футбольное хулиганство и инциденты, подобные химкинскому, недопустимы на стадионах. Высокопоставленный чиновник выразил уверенность, что такие моменты не повторятся во время Кубка конфедерации-2017 и чемпионата мира-2018.
“Подобные вещи недопустимы, они не произойдут ни на Кубке конфедерации-2017, ни на чемпионате мира-2018. Стадион на чемпионат мира отличается от обычного стадиона. Есть километровый барьер безопасности, на каждом билете есть фамилия, имя, номер идентифицирующего документа болельщика. Мы можем проверить по спискам хулиганов, по спискам полиции. В Южной Африке не было никаких инцидентов”,- слова Вальке передает “Интерфакс”.