20 Նոյեմբեր 2012 - 17:27 AMT
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ նոր առաջարկությունները, որոնք իբրև թե առաջադրել են ԵԱՀԿ ՄԽ-ի միջնորդները, ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հորինվածքներ են: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Էլման Աբդուլլաևը, փոխանցում է SalamNews-ը:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեն (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովը (ՌԴ) և Ժակ Ֆորը (Ֆրանսիա) նոյեմբերի 23-ին կժամանեն Հայաստան: Ենթադրվում է, որ Երևանում նրանք հանդիպումներ կանցկացնեն ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ: Չի բացառվում, որ բարենպաստ եղանակային պայմանների դեպքում միջնորդներն այցելեն Լեռնային Ղարաբաղ:
Նոյեմբերի 26-ին միջնորդները կայցելեն Բաքու, որտեղ կհանդիպեն Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովին և երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևին:
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հաղորդել են նաև, որ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները ծրագրում են այդ հանդիպումների շրջանակում առաջարկել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ նոր մոտեցումներ:

20 Ноябрь 2012 - 16:42 AMT
Новые предложения по разрешению нагорно-карабахского конфликта, которые якобы выдвинуты посредниками МГ ОБСЕ – выдумка представителей СМИ. Об этом заявил руководитель пресс-службы министерства иностранных дел Азербайджана Эльман Абдуллаев, передает SalamNews
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Роберта Брадке (США), Игорь Попов (РФ) и Жак Фор (Франция) приедут в Армению 23 ноября. Предполагается, что в Ереване они проведут встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном и главой МИД Эдвардом Налбандяном. Не исключено, что в случае благоприятных погодных условий посредники посетят и Нагорный Карабах.
26 ноября посредники посетят Баку, где встретятся с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым и президентом страны Ильхамом Алиевым.
Азербайджанские СМИ сообщили также, что сопредседатели МГ ОБСЕ планируют в ходе этих встреч предложить новые идеи по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта.