2013-ի փետրվարի 7-ին Սոչիում օլիմպիական առաջնորդների սեմինարի ժամանակ կկայանա ազգային օլիմպիական կոմիտեների ղեկավարներին 2014-ի Օլիմպիական խաղերի հրավիրատոմսերի հանդիսավոր հանձնումը:
«Սոչի 2014» կազմակոմիտեի նախագահ Դմիտրի Չերնիշենկոն հայտարարել է, որ հրավիրատոմսերն անձամբ կհանձնի Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Ժակ Ռոգեն:
«Սոչիում այդ հանդիպման ժամանակ տարբեր երկրների օլիմպիական կոմիտեների ղեկավարները կկարողանան դիտել սպորտային օբյեկտները, որոնք արդեն պատրաստ են 2014-ի ձմեռային Օլիմպիական խաղերի անցկացմանը` «Բոլշոյ» հոկեյի սառցե պալատը, «Այսբերգ» գեղասահքի պալատը, «Ռոզա Խուտոր» լեռնադահուկային համալիրը»:

7 февраля 2013 года на семинаре олимпийских лидеров в Сочи состоится торжественное вручение руководителям национальных олимпийских комитетов приглашения на зимние Олимпийские игры 2014 года.
Президент Оргкомитета «Сочи 2014» Дмитрий Чернышенко заявил, что приглашения будут переданы сторонам лично президентом Международного Олимпийского комитета Жаком Рогге.
“Во время этой встречи в Сочи руководители олимпийских комитетов различных стран сумеют осмотреть спортивные объекты, уже готовые к проведению зимних Олимпийских игр 2014 года – хоккейный ледовый дворец «Большой», дворец фигурного катания «Айсберг», горнолыжный комплекс «Роза Хутор», трассы лыжных гонок и биатлона «Лаура», санно-бобслейный желоб «Санки».
Известно, что в программу встречи включено и ледовое шоу с участием именитых российских спортсменов.