Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 23-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի մի խումբ անդամների` հանձնաժողովի համանախագահ Սամվել Ֆարմանյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու հայկական հանրապետությունների միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր: Նախագահ Սահակյանն անհրաժեշտ է համարել այս հարթությունում համագործակցության հետագա խորացումն ու ընդլայնումը, ինչը կարևոր է նաև արտաքին քաղաքական տեսանկյունից:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ անկախ քաղաքական ուժերի ծրագրերում առկա տարբերություններից, ղարաբաղյան հիմնահարցում անհրաժեշտ է ցուցաբերել միասնական մոտեցում` այն համարելով հայոց պետականության ռազմավարական ամենակարևոր հիմնախնդիրներից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ԱԺ փոխխոսնակ Արթուր Թովմասյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

23 Ноябрь 2012 - 18:04 AMT
23 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян принял некоторых членов комиссии парламентского сотрудничества Армения-Евросоюз Национального собрания Републики Армения во главе с ее сопредседателем Самвелом Фарманяном.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития межпарламентских связей между армянскими государствами.
Президент Саакян посчитал необходимым дальнейшее углубление и расширение сотрудничества в этой плоскости, подчеркнув важность этого также и с внешнеполитической точки зрения.
Глава государства отметил, что вне зависимости от разницы в партийных политических платформах, в карабахском вопросе необходимо проявлять консолидированный подход, назвав это одним из самых важных стратегических задач, стоящих перед армянской государственностью.
На встрече присутствовали вице-спикер НС НКР Артур Товмасян, другие должностные лица, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.