Լիբանանի խորհրդարանի խոսնակ Նաբի Բերրին չեղյալ է հայտարարել ընդլայնված նիստը՝ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին դիմավորելու համար: Նաբի Բերրին հրավիրել է բոլոր պատգամավորներին ու նախարարներին մասնակցելու նոյեմբերի 27-ին ՀՀ նախագահի պատվին տրվող ճաշկերույթին:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Լիբանանի խորհրդարանի «Ապագա» դաշինքի անդամ Հալեդ Զահրամանը, Լիբանանի ընդդիմադիր «Մարտի 14-ի կոալիցիան» կմասնակցի Լիբանանի խորհրդարանի նիստին, որի ժամանակ ելույթով հանդես կգա նաև Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Այդ մասին հայտնել է «Ապագա» խմբակցության անդամ Հալեդ Զահրամանը, հայտնում է NOW Lebanon-ը:
Ըստ նրա, «Մարտի 14-ի կոալիցիան» չի փոխել իր դիրքորոշումը Լիբանանի իշխանությունների հարցում և կմասնակցի նոյեմբերի 27-ի նիստին միայն ներկա գտնվելու համար Հայաստանի նախագահի ելույթին, ոչ թե ներքաղաքական հարցերի քննարկման համար:
Ավելի վաղ «Կոալիցիան» խափանեց խորհրդարանի աշխատանքը՝ հրաժարվելով մասնակցել խորհրդարանական հանձնաժողովների հանդիպումներին, ինչպես նաև հայտարարել է, որ խզում է կապերը Լիբանանի կառավարության հետ:

Спикер парламента Ливана Наби Берри отменил запланированное на 27 ноября пленарное заседание, чтобы встретить прибывающего в Бейрут президента Армении Сержа Саргсяна. При этом Берри пригласил всех депутатов и министров принять участие в торжественном обеде в честь президента Армении, который также состоится 27 ноября.
Как ранее сообщил член ливанского блока «Будущее» Халед Захраман, ливанская оппозиционная «Коалиция 14 марта» примет участие в генеральном заседании парламента Ливана, в ходе которого выступит и президент Армении Серж Саргсян.
По словам Захрамана, «Коалиция 14 марта» не изменила своей позиции в отношении властей Ливана, и примет участие в заседании 27 ноября только для того, чтобы присутствовать на выступлении президента Армении, а не для обсуждения внутриполитических вопросов.
Ранее «Коалиция» сорвала работу парламента Ливана, отказавшись принимать участие во встречах парламентских комиссий, а также заявила о том, что разрывает все связи с ливанским правительством.