Բրազիլիայում ավարտվել է ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության թալիսմանի անվան ընտրության քվեարկությունը: Առաջնությունը այս երկրում կանցկացվի 2014թ:
Ինչպես հաղորդում է ՖԻՖԱ-ի գլխավոր կայքը, դեղնա-կապույտ զրահակիրը, որը Բրազիլիայում անհետացող կենդանատեսակ է, կոչվելու է Ֆուլեկո:
Քվեարկությանը մասնակցել է ավելի քան 1.7 մլն մարդ, որոնց մեծ մասը քվեարկել է Ֆուլեկո անվան օգտին: Մյուս տարբերակներն էին Զուզեկոն և Ամիջուբին:
Հանրությանը Ֆուլեկոն առաջին անգամ կներկայացվի Կոնֆեդերացիաների գավաթ-2013-ի վիճակահանության ժամանակ, որը կկայանա դեկտեմբերի 1-ին, հաղորդում է championat.com-ը:

В Бразилии завершилось голосование за выбор имени для талисмана чемпионата мира по футболу, который пройдет в этой стране в 2014 году.
Как сообщает официальный сайт ФИФА, желто-синего броненосца, который является вымирающим видом в Бразилии, будут звать Фулеко.
В голосовании приняли участие более 1,7 млн человек. Вариант с именем Фулеко набрал более половины от голосов всех респондентов. Позади остались варианты с именами Зузеко и Амиджуби.
Ожидается, что первое появление Фулеко на публике состоится во время жеребьевки Кубка конфедераций- 2013, которая пройдет 1 декабря, передает championat.com.