26 Նոյեմբեր 2012 - 17:46 AMT
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի` Լիոն կատարած այցի ժամանակ տեղի է ունեցել դիվանագիտական միջադեպ` կապված France 3 հեռուստաալիքի թղթակից Օլիվիե Միշելի հետ, ով հարցազրույց է վերցրել ՀՀ նախագահից: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է ֆրանսիական անկախ լրագրող Ժան Էկիյանը:
Համաձայն ֆրանսիական « La Tribune de Lyon » պարբերականի, ՀՀ նախագահին դուր չի եկել Օլիվիե Միշելի` Հայաստանում առկա կոռուպցիայի և պաշտոնական Երևանի կողմից Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադին աջակցելու մասին հարցը:
«Հարցազրույցից հետո ինձ կանչեցին հայերենի թարգմանիչն ու հայ նախարարներից մեկը, ով նախագահի պատվիրակությունում էր, և մատով սպառնաց ինձ»,-հայտարարել է լրագրողը:

14 ноября, в ходе визита президента Армении Сержа Саргсяна в Лион произошел дипломатический инцидент, связанный с корреспондентом телеканала France 3 Оливье Мишелем, который брал интервью у армянского президента. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил независимый французский журналист Жан Экиян.
Согласно публикации французской газеты "La Tribune de Lyon", президенту Армении не понравился вопрос Мишеля о коррупции в Армении и поддержке официальным Ереваном президента Сирии Башара Асада.
«После интервью меня вызвал переводчик на армянский и один из армянских министров, состоявший в делегации президента Армении, погрозил мне пальцем», – заявил журналист.