26 Նոյեմբեր 2012 - 16:49 AMT
Օրերս «Արցախի երիտասարդության զարգացման կենտրոն» ՀԿ երիտասարդ ներկայացուցիչները մասնակցել են Շվեյցարիայում անցկացված «Youth in Action» ծրագրին:
ԵՄ կողմից ֆինանսավորված ծրագրին մասնակցել է 17 մարդ, 6 երկրից` Շվեյցարիայից, Ֆրանսիայից, Հայաստանից, Արցախից, Վրաստանից և Ադրբեջանից: Քառօրյա հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են համատեղ ծրագրերի իրականացման հեռանկարներ:
« Արցախի երիտասարդության զարգացման կենտրոն» ՀԿ նախագահ Սուսաննա Պետրոսյանն ասել է, որ կազմակերպության անդամներն առաջին անգամ են մասնակցել նմանատիպ միջազգային ծրագրի, որտեղ Արցախը առանձին խմբով է ներկայացվել և ոչ թե Հայաստանի կազմում:
«Այս ծրագիրը լավ առիթ է մեր երիտասարդության համար, որպեսզի նրանք ծանոթանան այլ ազգերի մշակույթների, ներկայացուցիչների հետ և իրենց հասակակաիցներին ներկայացնեն մեր երկիրը, պատմությունն ու մշակույթը»,-ասել է Պետրոսյանը:
Ներկայումս « Արցախի երիտասարդության զարգացման կենտրոն» ՀԿ-ն արդեն նախապատրաստել է ծրագիր և պատրաստվում է դիմել «Youth in Action-ի» կազմակերպիչներին` առաջարկելով հերթական նախագիծն անցկացնել Արցախում:
«Եթե հաջողվի, ապա դա կլինի մեր երկրորդ հաղթանակը»,-եզրափակել է Պետրոսյանը, հաղորդում է karabakh-open.info-ն:

26 Ноябрь 2012 - 16:06 AMT
На днях молодые представители ОО “Центр развития молодежи Арцаха” приняли участие в состоявшейся в Швейцарии программе под рубрикой “Стабильное развитие – ключ к предстоящим вызовам”, осуществляемой в рамках проекта «Youth in Action».
В программе, финансируемой Евросоюзом, приняли участие 17 человек из 6 стран: Швейцарии, Франции, Армении, Арцаха, Грузии и Азербайджана. В ходе четырехдневных дебатов были обсуждены перспективы осуществления совместных программ.
Председатель ОО “Центр развития молодежи Арцаха” Сусанна Петросян сказала, что члены организации впервые приняли участие в подобной международной программе, в которой Арцах выступил отдельной командой, а не в составе Армении.
“Эта программа была хорошим поводом для нашей молодежи, чтобы познакомиться с представителями, культурой других народов и представить своим сверстникам нашу страну, историю и культуру”, – сказала Петросян.
В настоящее время “Центр развития молодежи Арцаха” уже подготовил программу и планирует обратиться к организаторам «Youth in Action» с предложением о проведении очередного проекта программы в Арцахе.
“Если нам удастся в этом году выступить в роли гостеприимных хозяев, это будет наша вторая победа”, – заключила С.Петросян, сообщает karabakh-open.info.