28 Նոյեմբեր 2012 - 08:34 AMT
Ռուսաստանի «Կրասնոդար» ֆուտբոլի ակումբի և Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը հերքել է մի շարք ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունները Մոսկվայի «Սպարտակ» տեղափոխվելու մասին:
«Ես դրա մասին ոչինչ չգիտեմ: Ոչ մի բուժզննում չեմ անցել մայրաքաղաքային ակումբում»,-Մովսիսյանի խոսքն է փոխանցում ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
Ռուսաստանի ընթացիկ առաջնությունում ֆուտբոլիստը 13 խաղում 9 գնդակ է խփել: Ռմբարկուների ցուցակում նա երկրորդն է:
Սակայն ծնկի վնասվածքի պատճառով Մովսիսյանը նոյեմբերին ոչ մի անգամ դաշտ դուրս չեկավ, իսկ իր վերջին գնդակը նա խփել է Սամարայի «Կրիլյա Սովետով» թիմի հետ խաղում:
2011 թվականին նա դանիական «Ռանդերսից» տեղափոխվեց «Կրասնոդար», որտեղ առաջին իսկ խաղաշրջանում 14 խաղի մասնակցեց:

28 Ноябрь 2012 - 07:42 AMT
Нападающий российского футбольного клуба “Краснодар” и сборной Армении Юра Мовсисян опроверг сообщения ряда СМИ о его переходе в московский “Спартак”.
“Я ничего об этом не знаю. Никакого медосмотра в столичном клубе я не проходил”, – слова Мовсисяна передает ИТАР-ТАСС.
В нынешнем чемпионате России футболист в 13 матчах забил 9 мячей. В списке бомбардиров он занимает второе место. Однако из-за травмы колена Мовсисян ни разу в ноябре не выходил на поле, а свой последний гол провел 1 октября в матче с самарскими “Крыльями Советов”.
В 2011 году он перешел из датского “Рандерса” в “Краснодар”, где в первом же сезоне провел 14 мячей.