28 Նոյեմբեր 2012 - 09:10 AMT
ՖԻՖԱ գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկեն վստահ է, որ Բրազիլիան կհասցնի ժամանակին շահագործման հանձնել ԱԱ-2014 մարզադաշտերը, սակայն, միևնույն ժամանակ նա մտահոգ է հյուրանոցային համարների պակասով: Մտավախություններ կան, որ առկա ենթակառուցվածքներն անբավարար են 500 հազար զբոսաշրջիկ ընդունելու համար:
«Քաղաքներից մեկում մարզադաշտն ունենալու է 45 000 նստատեղ, իսկ հասանելի համարները հյուրանոցներում ընդամենը 17 000 են»,-ասել է Վալկեն:
Բրազիլիան մոտ 15 մլրդ դոլար է հատկացրել 12 մարզադաշտերի կառուցման կամ վերակառուցման, ինչպես նաև տրանսպորտային ենթակառուցվածքների բարելավման համար:

28 Ноябрь 2012 - 09:01 AMT
Генеральный секретарь ФИФА Жером Валькe уверен, что Бразилия успеет сдать в срок все стадионы чемпионата мира – 2014, но в то же время он обеспокоен дефицитом гостиничных номеров в стране. Есть опасения, что имеющейся инфраструктуры недостаточно для того, чтобы принять 500 тысяч туристов, которые могут посетить Бразилию летом 2014 года.
“В одном из городов, я не хочу его называть, стадион рассчитан на 45 000 зрителей, а доступных мест в отелях – всего 17 000. Сейчас мы не только вскрываем проблемы, но также ищем пути их решения”, – заявил Вальке.
Бюджет, выделенный Бразилией на строительство или реконструкцию 12 стадионов, а также улучшение транспортной инфраструктуры, составляет 15 млрд долларов.