Չերկասիում տեղի է ունեցել ՈւՀՄ մինի ֆուտբոլի առաջնությունը: Մրցաշարին մասնակցել են հայ համայնքների թիմերն Ուկրաինայի 10 շրջաններից: Մասնակցել է շուրջ 120 մարդ, հայտնում է analitika.at.ua-ն:
Առաջին օրը տեղի են ունեցել ընտրական հանդիպումները, իսկ երկրորդ օրը՝ կիսաեզրափակիչներն ու եզրափակիչը: Մրցաշարի հայտնությունը դարձավ «Արցախ» թիմը, որն ամենաերիտասարդն էր ըստ մասնակիցների կազմի, սալայն կարողացավ շատ հետաքրքիր խաղ ցույց տալ:
Այս տարի ոչ միայն թիմերի քանակն էր ավելի մեծ, այլ նաև բարելավվել է բոլոր թիմերի խաղի մակարդակը: Մրցաշարի հաղթող դարձավ «Արաքս» թիմը Դնեպրոպետրովսկից: Երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրել են Կրևի ու Ղրիմի հայ համայնքների երիտասարդական կազմակերպությունների թիմերը:

В Черкассы прошел чемпионат по мини-футболу САУ. В турнире приняли участие команды армянских общин из 10 регионов Украины. Выступали около 120 спортсменов, передает analitika.at.ua.
В первый день прошли отборочные игры в группах, а во второй полуфиналы и финал. Открытием турнира стала команда “Арцах” – молодежной организации сумской армянской общины. Команда была самой молодой и по возрастному составу участников, но смогла показать интересную игру.
В этом году не только увеличилось количество участников, а так же улучшился в целом уровень игры всех команд.
Победителем турнира стала команда “Аракс” днепропетровской армянской общины. Второе и третье места заняли “МОКАО” (молодежной организации киевской армянской общины) и команда крымской армянской общины.