Դավիթ Նալբանդյանը կարող է բաց թողնել խաղաշրջանում «Մեծ սաղավարտի» առաջին մրցաշարը` Australian Open-ը: Թենիսիստը նշել է, որ կարող է հրաժարվել Մելբուռնում ելույթից հանուն Գերմանիայի թիմի հետ Դևիսի գավաթի մեկնարկային փուլի խաղի նախապատրաստության:
«Հիմա ես նախապատրաստվում եմ խաղաշրջանից առաջ: Հաջորդ տարի լավ մարզավիճակում կլինեմ: Հիմա ես պետք է որոշում ընդունեմ` խաղալ Australian Open-ում, թե ոչ: Բանն այն է, որ մրցաշարի ավարտից հետո կկայանա Դևիսի գավաթի խաղը, այնպես որ պետք է մտածել այն մասին, թե ինչպես ավելի արագ ընտելանալ ծածկույթին»,- ասել է Նալբանդյանը, հաղորդում է gotennis.ru-ն:
Արգենտինայի և Գերմանիայի հավաքականների միջև Դևիսի գավաթի խաղը տեղի կունենա փետրվարի 1-3-ը Բուենոս Այրեսում:

28 Ноябрь 2012 - 10:46 AMT
Давид Налбандян может пропустить первый в сезоне турнир "Большого шлема" – Australian Open. Теннисист отметил, что может отказаться от выступления в Мельбурне ради подготовки к матчу стартового раунда Кубка Дэвиса против команды Германии.
"Сейчас я провожу предсезонную подготовку. К следующему году буду в хорошей форме. Сейчас мне надо принять решение: играть на Australian Open, или нет. Дело в том, что сразу после окончания турнира состоится матч Кубка Дэвиса, так что нужно будет думать о том, как быстрее приспособиться к покрытию”,- сказал Налбандян.
Он добавил, что необходимо дождаться объявления места проведения матча и выбранного покрытия, передает gotennis.ru.