28 Նոյեմբեր 2012 - 12:52 AMT
«Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը կրունկի վնասվածքի պատճառով չի կարող դաշտ դուրս գալ մինչև ընթացիկ տարվա վերջ, «Ռ-Սպորտ» գործակալությանը հաղորդել է թիմի գլխավոր մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինը: Մովսիսյանը վնասվածքի պատճառով չի խաղում հոկտեմբերի ավարտից: Հարձակվողը, ով 9 գոլերով երկրորդն է ռուսական պրեմիեր լիգայի լավագույն ռմբարկուների ցուցակում, բաց է թողել «Կրասնոդարի» վերջին հինգ խաղերը: «Կրասնոդարը» առաջիկա խաղը կանցկացնի նոյեմբերի 30-ին «Կուբանի» դեմ:
«Յուրայի վնասվածքն այդքան լուրջ չէ, բայց նա նախկինի նման շարունակում է բուժվել: Կարծում եմ, նա վերջնականապես կապաքինվի 15-20 օր անց, այսինքն մինչև այս տարվա վերջ նա արդեն չի խաղա: Մենք չենք պատրաստվում վնասել Յուրայի առողջությունը: Հետագայում նա կպատրաստվի առաջնության հաջորդ մասին ողջ թիմի հետ, եթե, իհարկե, մնա «Կրասնոդարում»,- ասել է Մուսլինը:

Форвард футбольного клуба “Краснодар” Юра Мовсисян из-за травмы пятки не сможет выйти на поле до конца текущего года, сообщил агентству “Р-Спорт” главный тренер “черно-зеленых” Славолюб Муслин.
Мовсисян из-за повреждения не играет с конца октября. Форвард, который с девятью голами является вторым в списке лучших бомбардиров российской премьер-лиги, пропустил последние пять игр “Краснодара” – четыре в чемпионате России и одну в Кубке страны. Ближайший матч “Краснодар” проведет 30 ноября против “Кубани”.
“Травма у Юры не такая серьезная, как могла быть, но он по-прежнему продолжает лечиться. Думаю, окончательно восстановится через 15-20 дней, то есть до конца этого года он уже не сыграет. Рисковать здоровьем Юры мы не собираемся. Ну а дальше он будет готовиться к следующей части чемпионата вместе со всей командой, если, конечно, останется в “Краснодаре”, – сказал Муслин.