29 Նոյեմբեր 2012 - 06:43 AMT
ՖԻՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկեն Կոնֆեդերացիաների գավաթ-2013-ին և աշխարհի առաջնություն-2014-ին Բրազաիլիայի պատրաստվածության վերջին ստուգման ժամանակ երկրի սպորտի նախարար Ալդո Ռեբելուին տրամադրել է Մունդիալի 50 հազար տոմս, որպեսզի դրանք անվճար բաժանվեն կարիքավորներին:
Վալկեն ժամանել է Բրազիլիա, որտեղ Ռեբելուի, ինչպես նաև նախկին ֆուտբոլիստներ Բեբետոյի և Ռոնալդոյի հետ միասին ստուգումնր կանցկացնի 12 քաղաքներից երեքում: Վերջիններս պետք է ընդունեն աշխարհի առաջնությունը: Այդ քաղաքներն են Ռիո դե Ժանեյրոն, Սան Պաուլուն և Կուրիտիբուն:
«50 հազար տոմսերը կբաժանվեն նրանց, ովքեր չեն կարողանում գնել անգամ ամենաէժան տոմսերը»,-Ռեբելուի խոսքը փոխանցում է gazeta.ru-ն:

29 Ноябрь 2012 - 06:24 AMT
Генеральный секретарь ФИФА Жером Вальке в ходе последней проверки готовности Бразилии к принятию Кубка конфедераций-2013 и чемпионата мира-2014 предоставил министру спорта страны Альдо Ребелу 50 тыс. билетов на Мундиаль для того, чтобы они были бесплатно распределены среди нуждающихся.
Вальке прибыл в Бразилию, где вместе с Ребелу, а также бывшими футболистами “пентакампионов” Бебето и Роналдо проводит проверку трех из двенадцати городов, которые должны принять чемпионат мира. Чиновник экзаменует Рио-де-Жанейро, Сан-Паулу и Куритибу.
“В Бразилии количество билетов на матчи чемпионата мира будет ограничено, так что эти 50 тыс. купонов будут распространены среди бедных. Они будут розданы тем, кто не может купить даже самые дешевые билеты”,- слова Ребелу передает gazeta.ru.