Այսօր` նոյեմբերի 29-ին, Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մեկնարկեցին բռնցքամարտի աշխարհի առաջնության նախնական մարտերը:
Քիչ առաջ կայացավ առաջին հայ-ադրբեջանական դիմակայությունը: 56 կգ քաշային կարգում Հայաստանը ներկայացնող Տարոն Սողոմոնյանը հանդիպեց ադրբեջանցի Նասրադին Մամադովի հետ:
Հանդիպումն անցավ շատ լարված ու հետաքրքիր պայքարում և 18/12 հաշվով վստահ հաղթանակ տարավ հայ բռնցքամարտիկը, որն էլ պայքարը կշարունակի հաջորդ փուլում: Այսօր մինչև 69 կգ քաշային կարգում Յուրիկ Միքայելյանը կմրցի Աբաս Բառաուի (Գերմանիա) հետ, Հայրիկ Նազարյանի (49 կգ) մրցակիցը կլինին իտալացի Ջանլուկա Կոնսելմոն: 64 կգ-ում Գոռ Երիցյանը կմենամարտի Յու-Լի Լյուի (Թայպե) հետ:

29 Ноябрь 2012 - 12:03 AMT
29 ноября в ереванском Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна стартовали начальные поединки Молодежного чемпионата мира по боксу.
Немногим ранее состоялся предварительный поединок между армянским и азербайджанским боксерами. Представляющий Армению в весовой категории 56 кг Тарон Согомонян победил азербайджанца Насреддина Мамедова.
Встреча прошла в напряженной борьбе, и в результате армянский спортсмен победил со счетом 18/12. Он продолжит борьбу на следующем этапе.
29 ноября Юрик Микаелян (69 кг) встретится на ринге с Аббасом Барау из Германии, Айрик Назарян (49 кг) – с Джанлука Конселмо (Италия). Гор Ерицян (64 кг) выступит против Ю-Ли Лю (Тайпей).