3 Դեկտեմբեր 2012 - 06:30 AMT
56 կգ քաշային կարգում Տարոն Սողոմանյանն իր 3-րդ մարտն է անցկացնելու: Նա հանդիպելու է Ջահանգիր Դավիդովի (Ուզբեկստան) հետ: Սողոմոնյանը աշխարհի առաջնությունում անցկացրած 2 մարտերում հաղթել է Դմիտրի Սապոնին (Բելառուս) և ադրբեջանցի Նասրադին Մամադովին:
Գոռ Երիցյանը (64 կգ) մենամարտելու է կուբացի Քեվին Հայլեր Բրաուն Բազաինի հետ: Նա էլ իր հաշվին երկու հաղթանակ ունի գրանցած: Երիցյանը առավելության է հասել Անվար Տուրապովի (Ուզբեկիստան) և Յու-Լին Լյուի (Չինաստան) նկատմամբ:
Իսկ Արտավազդ Հարոյանի (75 կգ) մրցակիցն է լինելու Պոլինեյկիս Կալամառասը (Հունաստան): Հարոյանը երևանյան ռինգում ուժեղ է եղել գերմանացի Աբուրլահամ Աբու Լուբդենից և Իսրայելի ներկայացուցիչ Եվգենի Մարտինենկոյից:
Իսկ երեկոյան մրցահերթում հանդես է գալու Նիկոլ Հայրապետյանը (81 կգ), որը մենամարտելու է Էնթոնի Սիմս Կրտսերի (ԱՄՆ) հետ:
Աշխարհի առաջնությունում ելույթները շարունակում են նաև Նարեկ Մելքոնյանը (+ 91 կգ), Հենրիկ Մոքոյանը (52 կգ):

3 Декабрь 2012 - 09:14 AMT
В Ереване продолжается Молодежный чемпионат мира по боксу. В пятый день чемпионата – 3 декабря, на ринге выступят 4 армянских спортсмена. Тарон Согомонян (56 кг) проведет свой третий бой. Он встретится с Джаангиром Давыдовым (Узбекистан). Согомонян победил в двух боях чемпионата, он встречался с Дмитрием Сапониным (Беларусь) и азербайджанцем Насреддином Мамедовым.
Гор Ерицян (64 кг) встретится на ринге с кубинцем Кевином Хайлером Брауном Базаином. У него на счету также две победы. Ерицян достиг преимущества над Анваром Тураповым (Узбекистан) и Йу-Линь Лью (Китай).
А соперником Артавазда Арояна (75 кг) будет Полинейкис Каламарас (Греция). В предыдущих боях Ароян на ереванском ринге одолел немца Абурлахама Абу Лубдена и представителя Израиля Евгения Мартыненко.