3 Դեկտեմբեր 2012 - 07:33 AMT
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում հանդես կգան 7 բռնցքամարտիկներ:
«Մենք լավ նախապատրաստական աշխատանքներ ենք տարել Ծաղկաձորում և Աբովյանում: Տղաները պատրաստ են առաջնությանը: Կարծում եմ, որ նրանք հնարավորինս լավ հանդես կգան: Այսօր գիշերը մեր պատվիրակությունը կուղևորվի Կալինինգրադ, որտեղ վերջին նախապատրաստական փուլը կանցկացնենք»,-ասել է Աղամալյանը:
ԵԱ-ում հանդես կգան Կորյուն Սողոմոնյանը (49կգ ք/կ), Նարեկ Աբգարյանը (52կգ ք/կ), Արամ Ավագյանը (56կգ ք/կ), Հովհաննես Բոչկովը (60կգ ք/կ), Արթուր Քիրաջյանը (64կգ ք/կ), Հրայր Մաթևոսյանը (69կգ ք/կ) և Արմեն Սիմոնյանը (91կգ ք/կ):

3 Декабрь 2012 - 07:22 AMT
Главный тренер сборной Армении по боксу Карен Агамалян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что на чемпионате Европы до 23 лет выступят 7 боксеров.
“Мы провели хорошую подготовку в Цахкадзоре и Абовяне. Ребята готовы к чемпионату, думаю, что они выступят как можно хорошо. Сегодня ночью наша делегация отправится в Калининград, где проведем последний подготовительный этап”,- сказал Агамалян.
На ЧЕ выступят Корюн Согомонян (в/к 49), Нарек Абгарян (в/к 52), Арам Авагян (в/к 56), Ованнес Бочков (в/к 60), Артур Кираджян (в/к 64), Грайр Матевосян (в/к 69) и Армен Симонян (в/к 91).