4 Դեկտեմբեր 2012 - 12:08 AMT
Ադրբեջանի իշխող կուսակցությունը հայտարարում է, որ համագործակցության մասին արձանագրություն չի ստորագրել ՀՀԿ-ի հետ
Ադրբեջանի իշխող կուսակցությունը` «Ենի Ադրբեջանը», «սադրիչ» է անվանել տարածված հայտարարությունը Հայաստանի կուսակցություններից որևէ մեկի հետ համագործակցության մասին:
Կուսակցության ներկայացուցիչները մասնակցել են միջոցառման, որը տեղի է ունեցել Սանկտ Պետերբուրգում, բայց չեն ստորագրել ոչ մի փաստաթուղթ, ասել է «Ենի Ադրբեջան» կուսակցության գործադիր քարտուղարի տեղակալ Մուբարիզ Գուրբանլին, հաղորդում է «Թրենդը»:
Ինչպես հաղորդել է «Միասնական Ռուսաստան» կուսակցության կայքը, դեկտեմբերի 3-ին Սանկտ Պետերբուրգում աշխատանքն է սկսել «Եվրասիական ինտեգրացումը 21-րդ դարում» համաժողովը, որի շրջանակներում համագործակցության մասին արձանագրություն են ստորագրել «Միանսական Ռուսաստան» կուսակցության, Հայաստանի հանրապետական կուսակցության, «Նուր Օտան» ժողովրդա-դեմոկրատական կուսակցության և «Ենի Ադրբեջանի» ներկայացուցիչները: Պլանավորվում է, որ վերջնական խմբագրությամբ փաստաթուղթը կառաջարկվի 2013-ի սկզբին:

Азербайджанская правящая партия "Ени Азербайджан" (ПЕА) назвала “провокацией” распространенную информацию о сотрудничестве с какой-либо партией Армении.
Представители ПЕА участвовали в мероприятии, проведенном в Санкт-Петербурге, но не подписывали никакого документа, сказал заместитель исполнительного секретаря ПЕА Мубариз Гурбанлы, передает Тренд.
Как сообщал сайт партии “Единая Россия”, 3 декабря в Санкт-Петербурге начал работу форум «Евразийская интеграция в ХХI веке». В рамках форума протокол о сотрудничестве подписали представители «Единой России», Республиканской партии Армении, Народно-демократической партии «Нур Отан» и «Ени Азербайджан». Обсуждение документа пройдет в государствах-участниках соглашения. Решение должно быть поддержано руководящими органами каждой политической партии. Планируется, что в итоговой редакции документ будет предложен в начале 2013 года.