Երևանում ընթացող աշխարհի առաջնության քառորդ փուլում Նիկոլայ Հարությունովը (81 կգ) 12:7 հաշվով անգլիացի Սթիդ Վուդալին հաղթելուց հետո նշեց, որ արդեն երկրորդ ռաունդում զգացել էր, որ հաղթանակն իրենն է լինելու:
«Ես ինձ շատ վստահ էի զգում, չնայած մրցակիցս բավականին ուժեղ էր, բայց հասկանում էի, որ այս հաղթանակը շատ կարևոր է մեզ համար: Հիմա ես չպետք է թուլանամ և մյուս երկու մարտերում էլ հաղթեմ»,- ասել է բռնցքամարտիկը:
Հայաստանի երկրորդ ներկայացուցիչ Նարեկ Մելքոնյանն (+91կգ) էլ է կիսաեզրափակչում, նա 14:8 հաշվով առավելության է հասել Յոսիֆ Գրանիչի (Խորվաթիա) նկատմամբ. «Դժվար մենամարտ էր, բայց կարողացա այնպես անել, որ հաղթանակը իմը լինի: Երկրորդ ռաունդից հետո մարզիչներն ասացին, որ ես 4 միավորով առաջ եմ հաշվի մեջ, դա մեծ վստահություն տվեց ինձ»:
Մելքոնյանի անձնական մարզիչ Պավլիկ Ղարսելյանի խոսքով, իրենք պատրաստվել էին տոնելու տպավորիչ հաղթանակ: «Մեզ համար շատ կարևոր էր, որ Հայաստանում անցկացվող առաջնությունում որքան հնարավոր է շատ բռնցքամարտիկներ մտնեն կիսաեզրափակիչ: Մենք պարտավոր ենք մեդալներ նվաճել և պայքարելու ենք մինչև վերջ»,- ընդգծեց նա:

В четверти финала проходящего в Ереване Молодежного чемпионата мира по боксу армянский боксер Николай Арутюнов (81 кг) после победы над англичанином Стидом Вудалом отметил, что уже во втором раунде он почувствовал, что победа будет за ним.
“Я чувствовал себя очень уверенно, несмотря на то, что мой соперник был очень силен. Я понимал, что победа для нас слишком важна. Сейчас я не должен расслабляться и обязан в следующих двух боях выиграть”, – сказал боксер. Второй представитель Армении Нарек Мелконян (+91 кг) также вышел в полуфинал, он со счетом 14:8 достиг преимущества над Йосифом Граничем (Хорватия).
“Был тяжелый бой, но я сумел сделать так, чтобы победа была за мной. После второго раунда тренеры сказали, что я на 4 очка опережаю в счете, это придало мне уверенности”.
По словам личного тренера Мелконяна – Павлика Карселяна, они были готовы отпраздновать впечатляющую победу. “Для нас было весьма важно, чтобы в чемпионате, проходящем в Армении, как можно больше армянских боксеров прошли в полуфинал. Мы обязаны завоевать медали в Армении, и будем бороться до конца”, – подчеркнул он.