8 Դեկտեմբեր 2012 - 11:18 AMT
«Կրասնոդարի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը «Սպարտակ» տեղափոխվելու պաշտոնական հաստատումից հետո դիմել է Կուբանի իր ակումբի երկրպագուներին, որտեղ նշել է, որ մշտապես զգացել է նրանց աջակցությունը: Հարձակվողը նշել է, որ միշտ ձգտել է բարձր մակարդակի խաղի և ցանկացել է տեղափոխվել Ռուսաստանի առաջատար ակումբներից մեկը:
«Կրասնոդարն» ընդմիշտ կմնա իմ սրտում: Ես եկա այս թիմ, երբ այն դեռ նոր էր պատրաստվում դեբյուտի Ռուսաստանի պրեմիեր լիգայում և, ինձ թվում է, մենք կարողացանք մեր խաղով նվաճել ֆուտբոլի սիրահարների համակրանքը և ստիպեցինք երկրում բոլորին հաշվի նստել մեզ հետ: Ես շատ շնորհակալ եմ երկրպագուներին, որոնք ջերմորեն աջակցեցին ինձ ակումբում առաջին իսկ օրվանից: Ես շնորհակալ եմ բոլոր նրան, և յուրաքանչյուր իմ գոլը, յուրաքանչյուր հաղթանակն, առաջին հերթին, նվիրված էին նրանց»,-ասել է Մովսիսյանը, հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նա նաև հավելել է, որ երախտապարտ է «Կրասնոդարի» նախագահ Սերգեյ Գալիցկուն, որը իդեալական պայմաններ է ստեղծում ֆուտբոլիստների մարզումների ու պրոֆեսիոնալ աճի համար:
«Ինչ վերաբերում է իմ «Սպարտակ» տեղափոխվելուն, ապա ես երբեք չեմ թաքցրել, որ երազում եմ խաղալ թոփ-ակումբում: «Սպարտակը» Ռուսաստանի ամենատիտղոսավոր ակումբն է, այն լավ հայտնի է ոչ միայն Ռուսաստանում, այլ նաև նրա սահմաններից դուրս: Ես հուսով եմ, որ անցումն այդ ակումբ կարևոր քայլ կլինի իմ ֆուտբոլային կարիերայում: Չեմ թաքցնի, ամեն անգամ դաշտ դուրս գալով «Կրասնոդարի» դեմ խաղում, ես խառը զգացմունքներ կունենամ, սակայն յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստ ձգտում է օգնել այն թիմին, որի կազմում հանդես է գալիս և ես բացառություն չեմ: Հուսով եմ, «Կրասնոդարի» երկրպագուները ինձ կհասկանան»,-ասել է հարձակվողը:

Нападающий "Краснодара" Юра Мовсисян после официального подтверждения о переходе в "Спартак" обратился к болельщикам кубанского клуба, в котором отметил, что постоянно ощущал поддержку местных фанатов. Форвард подчеркнул, что всегда стремился к игре на высоком уровне и хотел перейти в один из ведущих клубов России.
“Краснодар" навсегда останется в моем сердце. Я пришел в эту команду, когда она только готовилась дебютировать в российской премьер-лиге, и, как мне кажется, мы сумели своей игрой завоевать симпатии любителей футбола и заставили считаться с собой всех в стране. Огромное спасибо болельщикам, которые оказывали мне горячую поддержку с первого дня моего появления в клубе. Я благодарен им за все, и каждый мой гол, каждая наша победа были посвящены, прежде всего, им”,- слова Мовсисяна передает официальный сайт клуба.
Он так же добавил, что спасибо благодарен президенту "Краснодара" Сергею Галицкому, который создает для футболистов практически идеальные условия для тренировок и профессионального роста.
“Что касается моего перехода в "Спартак", я никогда не скрывал, что мечтаю играть в топ-клубе. "Спартак" – самый титулованный клуб России, он хорошо известен не только в России, но и далеко за ее пределами у него много болельщиков, и я надеюсь, что переход в стан красно-белых станет важным шагом вперед в моей футбольной карьере. Не скрою, каждый раз, выходя на поле в матче против "Краснодара", я буду испытывать смешанные чувства, но каждый футболист стремится помочь команде, за которую выступает, принести ей победу, и я не исключение. Надеюсь, что болельщики "Краснодара" меня поймут”,- добавил нападающий.