9 Դեկտեմբեր 2012 - 12:29 AMT
Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, ով վերջերս «Կրասնոդարից» տեղափոխվել է «Սպարտակ», նոր ակումբի կազմում տարեկան վաստակելու է 1.5 մլն եվրո:
Սպասվում է, որ Մովսիսյանի պայմանագիրը «Սպարտակի» հետ նախատեսված կլինի 5 տարով: Մովսիսյանն արդեն եղել է նոր թիմում և ծանոթացել իր թիմակիցների հետ, հաղորդում է sports.ru-ն:
Ավելի վաղ «Կրասնոդարը» և «Սպարտակը» պայմանավորվածություն էին ձեռք բերել Յուրա Մովսիսյանի տեղափոխման վերաբերյալ: Մովսիսյանի տեղափոխման համար «Սպարտակը» վճարել է 8 մլն եվրո:
Յուրա Մովսիսյանը «Կրասնոդարի» կազմում խաղում է 2011-ի սկզբից: Այս ակումբի կազմում նա անցկացրել է 51 պաշտոնական խաղ, դարձել 23 գոլի հեղինակ և կատարել 9 գոլային փոխանցում:
Ընթացիկ խաղաշրջանում Մովսիսյանը 13 հանդիպում է անցկացրել և 9 գոլ խփել: Նա զբաղեցնում է Ռուսաստանի առաջնության ռմբարկուների մրցավազքի 2-րդ հորիզոնականը:

Форвард сборной Армении Юра Мовсисян, недавно перешедший из «Краснодара» в «Спартак», будет зарабатывать в составе красно-белых 1,5 миллиона евро в год.
Ожидается, что контракт нападающего со столичным клубом будет рассчитан на 5 лет. Мовсисян уже побывал в расположении новой команды и познакомился с одноклубниками, передает sports.ru.
Ранее “Краснодар” и “Спартак” достигли договоренности по поводу трансфера нападающего сборной Армении Юры Мовсисяна. За трансфер Мовсисяна “Спартак” заплатил 8 млн евро.
Футболист перешел в “Краснодар” в начале 2011 года из датского ФК “Рандерс”. В составе “горожан” он провел 51 официальный матч, забил 23 мяча и сделал 9 голевых передач.
В текущем сезоне 25-летний Мовсисян провел 13 встреч и забил девять голов, а также занимает вторую строчку в гонке бомбардиров чемпионата России.