Հաջորդ տարի ավելի քան կես միլիարդ դոլար կհատկացվի ԱՊՀ ՀՕՊ միավորված համակարգի զարգացման համար, երեքշաբթի օրը լրագրողներին հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«2013-ին ԱՊՀ ՀՕՊ միավորված համակարգի զարգացման համար կհատկացվի ավելի քան 500 միլիոն ռուբլի»,- ասել է Շոյգուն ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի 63-րդ նիստի ավարտին:
Մոսկվայում ընթացող նիստում նախատեսվում է քննարկել 25 հարց, այդ թվում` ամփոփել 2012-ին ԱՊՀ ՊՆԽ աշխատանքի արդյունքները և հաստատել հաջորդ տարվա գործողությունների պլանը: Հանդիպմանը մասնակցում են Ղազախստանի, Տաջիկստանի, Ուկրաինայի, Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ղրղզստանի և Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարները, ինչպես նաև Ուզբեկստանի պաշտպանության փոխնախարարը:

Более полумиллиарда рублей будет выделено в следующем году на развитие объединенной системы ПВО СНГ, завил во вторник журналистам министр обороны РФ генерал армии Сергей Шойгу, передает РИА Новости.
"На развитие объединенной системы ПВО СНГ в 2013 году выделят более 500 миллионов рублей", – сказал Шойгу по итогам 63 заседания Совета министров обороны СНГ.
На заседании, которое проходило в Москве, предполагалось рассмотреть 25 вопросов, в том числе подвести итоги работы СМО СНГ за 2012 год и утвердить план действий на следующий год. На встречу собрались министры обороны Казахстана, Таджикистана, Украины, Армении, Азербайджана, Белоруссии, Киргизии и России, а также замминистра обороны Узбекистана.