13 Դեկտեմբեր 2012 - 06:49 AMT
Կայացել է Արթուր Աբրահամի և Մեհդի Մուադլայի մամուլի ասուլիսը, որոնք դեկտեմբերի 15-ին կմենամարտեն Նյուրնբերգում: Բռնցքամարտիկները WBO վարկածով երկրորդ միջին քաշային կարգում մենամարտելու են Աբրահամի չեմպիոնական գոտու համար:
Հայ բռնցամարտիկն ընդգծել է, որ դժվար մենամարտ է սպասվում. «Այն կարող է Բուադլայի համար վերջին հնարավորությունը լինել` չեմպիոնության համար մենամարտերի մասնակցելու տեսանկյունից: Նա կփորձի անել ամեն բան, որպեսզի հաղթի»:
Բուադլան իր հերթին ընդգծել է, որ լիովին պատրաստ է այս մենամարտին և կկարողանա հաղթանակ տանել Աբրահամի նկատմամբ, հաղորդում է fightnews.com-ը:

Состоялась пресс- конференция Артура Абрахама и Мехди Буадлы, которые 15 декабря в Нюрнберге проведут поединок. На кону будет поставлен чемпионский пояс Абрахама WBO во втором среднем.
Армянский боксер отметил, что ожидается тяжелый бой: “Поединок может стать последней возможностью для Буадлы с точки зрения участия в бою за чемпионство. Он постарается сделать все возможное для того, чтобы победить”.
Буадла в свою очередь отметил, что он к этому поединку готов на все сто и сможет одержать победу над Абрахамом, передает fightnews.com.