Օլիմպիադայի համար կառուցվող Սոչիի տրանսպորտային ենթակառուցվածքը շահագործման կհանձնվի 2013-ի դեկտեմբերին, արդեն պատրաստ է օբյեկտների 70 տոկոսը, ասել է ՌԴ Ճանապարհային դաշնային գործակալության ղեկավար Ռոման Ստարովոյտը:
2014թ. հանրային օգտագործման դաշնային ճանապարհների երկարությունը կավելանա 41,6 կմ՝ կազմելով 222,5 կմ: «Հուսով եմ, որ պատվով ու արժանապատվությամբ կհատենք այս փուլը ևս: Վերջին օբյեկտի հանձնման վերջնաժամկետը սահմանվել է հաջորդ տարվա դեկտեմբերին»,-Ստարովոյտին է մեջբերում rsport.ru-ն: Սոչիի ձմեռային խաղերը տեղի կունենան 2014թ. փետրվարի 7-23-ը:

Транспортная инфраструктура Сочи, возводимая к Олимпиаде, будет сдана в эксплуатацию в декабре 2013 года, уже готово около 70% объектов, сообщил руководитель Федерального дорожного агентства Роман Старовойт.
К 2014 году протяженность федеральных дорог общего пользования в Сочи должна увеличиться на 41,6 километров, составив 222,5 километров. Увеличение происходит за счет создания новых направлений, таких как обходная дорога вокруг Сочи, трасса "Дублер Курортного проспекта", участок дороги "Адлер-Веселое", а также строительства 15 разноуровневых транспортных развязок.
"Я надеюсь, что мы с честью и достоинством пройдем этот финишный участок. Крайняя дата готовности последнего объекта запланирована ровно через год на декабрь следующего года", – слова Старовойта передает rsport.ru.