16 Դեկտեմբեր 2012 - 12:07 AMT
Իռլանդիայի հայ համայնքը հարգել է Մեծ Բրիտանիայում և Իռլանդիայում ՀՀ դեսպան Կարինե Ղազինյանի հիշատակը
Իռլանդիայի հայ համայնքը սգում է Մեծ Բրիտանիայում և Իռլանդիայում Հայաստանի դեսպան Կարինե Ղազինյանի վաղաժամ մահվան կապակցությամբ:
Դեկտեմբերի 9-ին համայնքը հիշատակի արարողություն է կազմակերպել Դուբլինում: Ղազինյանը մահացել է դեկտեմբերի 6-ի առավոտյան ԱՄՆ-ում 57 տարեկան հասակում, ենթադրվում է՝ հետվիրահատական բարդություններից, հաղորդում է russianireland.com-ը:
Կարինե Ղազինյանը եղել է նաև Ռումինիայում և ԳԴՀ-ում Հայաստանի դեսպանը: 2009- 2011 թթ. նա զբաղեցրել է փոխարտգործնախարարի պաշտոնը և Հայաստան-ԵՄ ասացացման համաձայնագրի գլխավոր բանակցողն էր: 2011թ. սեպտեմբերից զբաղեցնում էր Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի դեսպանի պաշտոնը:

Армянская община Ирландии скорбит по поводу скоропостижной кончины посла Армении в Великобритании и Ирландии Карине Казинян.
9 декабря община организовала службу в Дублине, чтобы почтить память дипломата, которая скончалась в США утром 6 декабря в возрасте 57 лет, предположительно, от послеоперационных осложнений, сообщает russianireland.com. Ранее Карине Казинян работала чрезвычайным и полномочным послом Армении в Румынии и Федеральной Республике Германии. С марта 2009 года по 8 сентября 2011 года занимала должность заместителя министра иностранных дел Армении. С 8 сентября была послом Армении в Великобритании. Карине Казинян владела английским, русским, немецким, румынским и португальским языками.