ՖԻՖԱ-ն հայտարարել է մրցույթի ավարտի մասին, որի արդյունքում Byrom plc. ընկերությունը նշանակվել է 2018-ի աշխարհի առաջնության տեղաբաշխման և բնակեցման հարցերով պաշտոնական գործակալություն: Մրցույթի նկատմամբ հետաքրքրություն են հանդես բերել 18 ընկերություններ Ավստրալիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Իտալիայից, Նիդերլանդներից, Լեհաստանից, Ռուսաստանից, Ֆրանսիայից և Շվեյցարիայից:
Byrom ընկերությունը կգնահատի մատչելի հյուրանոցային համարների քանակը, կստուգի հյուրանոցների հետ գործող պայմանագրերը, ռուսական շուկայում կհամաձայնեցնի գները, կապահովի բնակության լրացուցիչ կամ այլընտրանքային տեղեր, համապատասխան ծառայություններ կտրամադրի ՖԻՖԱ-ին և նրա հաճախորդներին 2017-ի Կոնֆեդերացիաների գավաթից և 2018-ի աշխարհի առաջնությունից առաջ և դրանց ընթացքում:
Byrom-ը եղել է բնակեցման հարցերով պաշտոնական գործակալություն 2010-ի աշխարհի առաջնության ժամանակ, ինչպես նաև կստանձնի նույն դերը 2014-ի ԱԱ-ի ժամանակ:

17 Декабрь 2012 - 10:13 AMT
ФИФА объявила о завершении открытого тендера, в результате которого компания Byrom plc. назначена официальным агентством чемпионата мира – 2018 по размещению и проживанию. Интерес к тендеру выражали 18 компаний из Австралии, Великобритании, Италии, Нидерландов, Польши, России, Франции и Швейцарии. Пять фирм из Франции, Польши, Великобритании и Швейцарии подали свои предложения ФИФА, которая потратила более года на выбор самой достойной кандидатуры.
Компания Byrom займется оценкой количества доступных гостиничных мест, проверкой действующих контрактов с отелями, согласованием цен на российском рынке, обеспечением дополнительных или альтернативных мест проживания, менеджментом и неэксклюзивной продажей доступных гостиничных мест, распределением и продажей гостиничных мест ФИФА и ряду ее национальных и международных клиентов, а также предоставление соответствующих услуг ФИФА и его клиентам до и во время Кубка Конфедераций – 2017 и чемпионата мира – 2018.
Компания Byrom была официальным агентством по проживанию на чемпионате мира — 2010, а также выступит в той же роли на мировом первенстве 2014 года.