19 Դեկտեմբեր 2012 - 16:15 AMT
Բրուքլինում ձերբակալվել է 22-ամյա ներգաղթյալ Հայաստանից. Նա չի ցանկացել վճարել հաշիվը և դանակով սպառնացել է մատուցողին
Բրուքլինի շրջանային դատախազությունում հայտնել են 22-ամյա Մանուկ Թորոսյանի ձերբակալության մասին, ում մեղադրում են սպասարկման վարձը չվճարելու, մարմնական վնասներ հասցնելու փորձի և անօրինական զենք պահելու մեջ:
Հանգստյան օրերին Մանուկ Թորոսյանը Midwood թաղամասի Coney Island Avenue-ի ակումբում էր, և առավոտյան ժամը 2-ի կողմերը նրան է ներկայացվել 1253 դոլար արժողությամբ հաշիվ:
Մատուցողը, տեսնելով, որ Թորոսյանն առանց հաշիվը վճարելու հագել է բաճկոնն ու ուղղվել դեպի դուռը, կանգնեցրել է նրան արդեն փողոցում: Թորոսյանը գրպանից հանել է ոչ թե գումար, այլ դանակ և դրանով, իբրև թե, սպառնացել մատուցողին:

В бруклинской районной прокуратуре сообщили об аресте 22-летнего Манука Торосяна (Manuk Torosyan) которого обвиняют в неоплате услуг, попытке нанести телесные повреждения и в незаконном владении оружием.
В ночь с прошлой субботы на воскресенье Манук Торосян гулял в клубе на Coney Island Avenue рядом с Avenue O в районе Midwood, и к 2 часам утра ему подали счет на сумму 1253 доллара.
Заметив, что Манук надел куртку и пошел к выходу, не расплатившись, официант клуба остановил его уже на улице, где Торосян достал из кармана не деньги, а нож, и, якобы размахивая им, сказал: «Вот твоя плата».