20 Դեկտեմբեր 2012 - 07:19 AMT
Բրազիլական Պորտու Ալեգրի քաղաքում կայացած «Աղքատության դեմ խաղ» ավանդական ակցիայի շրջանակներում կայացել է հանդիպում Ռոնալդոյի և Զինեդին Զիդանի թիմերի միջև: Յուրաքանչյուր տարի ստացված եկամուտները հատկացվում են տարբեր երկրներում հատուկ նախագծերի իրագործմանը` ուղղված կենսական խնդիրների դեմ պայքարին:
Հանդիպումն ավարտվել է լեգենդար բրազիլացու թիմի հաղթանակով 3:2 հաշվով: Խաղին հայտագրված է եղել «Զենիթի» հարձակվող Հալկը, բայց նա դաշտ դուրս չի եղել: Հանդիպումը սպասարկել է հայտնի իտալացի մրցավար, մրցավարության հարցերով ՈւԵՖԱ-ի ավագ սպա Պիերլուիջի Կոլինան:

В рамках традиционной акции “Матч против бедности” в бразильском Порту-Алегри состоялся матч между командами Роналдо и Зинедина Зидана. Каждый год полученные доходы распределяются для нужд специфических проектов в разных странах, направленных на борьбу с различными жизненными неурядицами.
Встреча завершилась победой команды легендарного бразильца со счетом 3:2. В заявке на матч присутствовал нападающий “Зенита” Халк, но на поле он не вышел. Встречу обслуживал прославленный итальянский арбитр, старший офицер УЕФА по вопросам судейства Пьерлуиджи Коллина.