24 Դեկտեմբեր 2012 - 10:27 AMT
Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին հաստատել է, որ Վրաստանն անպայման կմասնակցի 2014-ի Սոչիի Օլիմպիական խաղերին:
«Իհարկե, մենք կմասնակցենք Օլիմպիադային: Եթե մենք ցանկանում ենք Ռուսաստանի հետ նորմալ հարաբերություններ ունենալ, ապա կմասնակցենք: Չի կարելի հրաժարվել»,- ասել է Իվանիշվիլին:
Վրաստանի ներկայացուցիչներն ավելի վաղ հայտարարել են Սոչիի Օլիմպիադան բոյկոտելու հնարավորության մասին: Վրաստանի և Ռուսաստանի միջև այժմ դիվանագիտական հարաբերություններ չկան: Թբիլիսին դրանք խզել է 2008-ին Մոսկվայի կողմից Աբխազիայի և Հարավային Օսեթիայի անկախությունը ճանաչելուց հետո, հաղորդում է sport.ru-ն:

Премьер-министр Грузии Бидзина Иванишвили подтвердил, что Грузия обязательно примет участие на Олимпийских играх 2014 года в Сочи.
"Конечно, мы примем участие в Олимпиаде. Если мы хотим нормальных отношений с Россией, то, естественно, мы примем участие. Нельзя отказываться", – заявил Иванишвили.
Представители Грузии ранее заявляли о возможности бойкота Олимпиады в Сочи. Между Россией и Грузией сейчас нет дипломатических отношений. Они были разорваны Тбилиси после признания Москвой независимости Абхазии и Южной Осетии в 2008 году, передает sport.ru.