24 Դեկտեմբեր 2012 - 11:44 AMT
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 24-ին այցելել է Արցախի Հանրապետության վերահսկիչ պալատ և հանդիպում ունեցել գերատեսչության աշխատակիցների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2012 թվականին կատարված աշխատանքներին և հետագա անելիքներին վերաբերող հարցեր: Երկրի ղեկավարը դրական է գնահատել վերահսկիչ պալատի գործունեությունը՝ նշելով, որ ակնկալում է նման գործելաոճ նաև 2013 թվականին:
Նախագահը ներկաներին շնորհավորել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում վերահսկիչ պալատի գործունեության 10-րդ տարեդարձի կապակցությամբ և իրենց ծառայողական պարտականությունները բարեխիղճ կատարած մի խումբ աշխատողների հանձնել արժեքավոր նվերներ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

24 Декабрь 2012 - 13:46 AMT
24 декабря президент НКР Бако Саакян посетил Контрольную палату Республики Арцах и встретился там с сотрудниками ведомства.
Как сообщает главное информационное управление аппарата президента Арцаха, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся работ, проведенных в 2012 году, и планов на будущее. Глава государства дал положительную оценку деятельности Контрольной палаты, отметив, что ожидает такого же стиля работы и в 2013 году.
Президент поздравил присутствующих с 10-ой годовщиной деятельности Контрольной палаты в НКР и вручил ценные подарки группе сотрудников за добросовестное выполнение служебных обязанностей.