25 Դեկտեմբեր 2012 - 09:09 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 25-ին մասնակցել է 2012թ. արդյունքների ամփոփմանը նվիրված Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստին և հանդես եկել ելույթով:
Կարևորելով բանակաշինության դերը մեր պետական քաղաքականության մեջ` Նախագահն իր ելույթում անդրադարձել է անցնող տարվա ընթացքում ոլորտում իրականացված աշխատանքներին, ունեցած ձեռքբերումներին և առկա հիմնախնդիրներին:
Հանրապետության ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել պաշտպանության նախարարին ու բանակի բարձրագույն հրամանատարական կազմին` կապված բանակի շարունակական հզորացման, մեր երկրի պաշտպանունակության ամրապնդման և ժողովրդի անվտանգության ապահովման հետ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

25 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании военного совета Армии обороны, посвященном обобщению результатов 2012 года, и выступил там с речью.
Отметив важное значение военного строительства в государственной политике Арцаха, Бако Саакян в своей речи коснулся осуществленных за прошедший год работ, достижений и существующих в сфере проблем. Глава республики дал конкретные поручения министру обороны и высшему командному составу армии по последовательному усилению армии, укреплению обороноспособности страны и обеспечению безопасности народа.