Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը նշել է, որ ըմբիշներ Ռոման Ամոյանը (55 կգ) և Յուրի Պատրիկեևը (120 կգ) շարունակում են թիմի լիարժեք անդամները հանդիսանալ:
Ըմբիշների համար այս տարին այդքան էլ հաջող չէր: 2011թվականի Հայաստանի լավագույն մարզիկի կոչմանն արժանացած Ամոյանը չկարողացավ Օլիմպիական խաղերի մասնակցության վարկանիշ ձեռք բերել, իսկ Պատրիկեևը Եվրոպայի առաջնությունում բրոնզե մեդալ նվաճեց, իսկ Օլիմպիադայում լքեց պայքարը երկրորդ մարտից`զիջելով Բաշիր Բաբաջանզադեհին (Իրան):
«Եթե Պատրիկեևը ցանկություն ունենա հանդես գալ հավաքականում, նա 2013-ին ելույթ կունենա Հայաստանի հավաքականի կազմում: Իսկ, եթե նա որոշի թողնել սպորտը, մենք կհարգենք նրա որոշումը: Ռոմանը հիմա մասնակցում է Գերմանիայի Բունդեսլիգային և հաջող է ելույթ ունենում, նա իր բոլոր մարտերում հաղթանակներ է տոնել»,- ասաց Ջուլֆալակյանը:

Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян отметил, что борцы Роман Амоян (55 кг) и Юрий Патрикеев (120 кг) продолжают оставаться полноценными членами команды.
Для этих борцов 2012 год был не очень успешным. Удостоившийся в 2011 году звания лучшего спортсмена Армении Роман Амоян не сумел завоевать путевку на участие в Олимпийских играх, а Юрий Патрикеев на чемпионате Европы завоевал бронзовую медаль, а на Олимпиаде выбыл из борьбы со своего второго боя, уступив иранцу Баширу Бабаджанзадеху.
“Если Патрикеев пожелает, он в 2013 году выступит в составе сборной Армении. А если он решит покинуть спорт, мы с уважением примем и это его решение. Роман Амоян сейчас принимает участие в Бундеслиге Германии, и выступает достаточно успешно. Он победил во всех боях”, – сказал Джулфалакян.