Մինչև 23 տարեկանների բռնցքամարտի Եվրոպայի չեմպիոն Կորյուն Սողոմոնյանի համար Ամանորը յուրահատուկ է նրանով, որ այդ ժամանակ մրցումներ և ուսումնամարզական հավաքներ չեն լինում և նա կարողանում է տանը լինել: Նա նաև ուրախ է, որ ազատվել է 2013 թվականի Հայաստանի առաջնությունից, և տոներին քաշին հետևելու անհրաժեշտություն չի լինի: «Ամենամեծ նվերն այս տարի ինձ և ընտանիքիս համար արդեն եղել է, ես կարողացել եմ Եվրոպայի առաջնությունում հաղթող դառնալ, դրանից ավելին չէի կարող սպասել: Բայց իմ հարազատներին այլ նվերներ ևս անելու եմ»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է Սողոմոնյանը:
2013-ը հարուստ է լինելու մարզական իրադարձություններով ու անցկացվելու է բռնցքամարտի և Եվրոպայի, և աշխարհի առաջնություն: Եվրոպայի չեմպիոնը շատ է ցանկանում մասնակցել դրանց և մեդալներ նվաճել: «Ես ձգտելու եմ առաջիկա 4 տարիների ընթացքում լավ ելույթ ունենալ և աշխատանքի ու ջանասիրության շնորհիվ դառնալ 2016 թվականի Օլիմպիական չեմպիոն»,- ասել է բռնցքամարտիկը:
Սողոմոնյանը բոլորին մաղթում է երջանկություն ու նպատակների իրականացում: Նա նաև շատ է ցանկանում, որ մարզիկները երբեք վնասվածքներ չստանան և կարողանան մեդալներ նվաճել:

Для чемпиона Европы по боксу до 23 лет Корюна Согомоняна Новый Год особенен еще и тем, что в этот период не проводятся соревнования и учебно-тренировочные сборы, и ему удается побыть дома в кругу семьи. Он рад, что освободился от чемпионата Армении 2013 года и в праздники ему не придется следить за своим весом.
“Самым большим подарком для меня в этом году было то, что я стал победителем чемпионата Европы, о большем я и мечтать не мог. Но своим родным я преподнесу и другие подарки”, – сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Корюн Согомонян.
2013 год будет богат всевозможными спортивными событиями, будут проведены чемпионаты мира и Европы по боксу. Чемпион Европы мечтает принять в них участие и завоевать медали.
“Я постараюсь в течение ближайших четырех лет хорошо выступать и, благодаря упорству, стать чемпионом Олимпиады – 2016”, – сказал боксер.
Согомонян пожелал всем счастья и исполнения желаний в 2013 году. Он также желает, чтобы армянские спортсмены никогда не получали травм и могли с успехом завоевывать медали.